"Рік Культурної Спадщини в Європі до уваги Українського Парламенту"

Перша зустріч
29 березня 2018 року о 17.00
"Рік Культурної Спадщини в Європі до уваги Українського Парламенту"
Перша зустріч
29 березня 2018 року о 17.00
Шановні друзі, колеги!

Ділимось результатами вчорашнього Засідання Дискусійного клубу Громадської лабораторії «Рік Культурної Спадщини в Європі до уваги Українського Парламенту»
організованого нами для напрацювання в дискусійному форматі рекомендацій Товариству охорони пам'яток історії та культури України для представлення на парламентських слуханнях консолідованої думки професійних та громадських об'єднань України.
Впевнені що маємо корисні та важливі результати для суспільства від вчорашнього засідання нашого Дискусійного клубу і дякуємо всім колегам за небайдужість та конструктивні пропозиції, особливо Марині Бур'яновій, Олені Терещенко, Олені Титовій, Вікторії Кустовій, Олексій Хавратенко, Анатолію Фролову, Сергію Юрченко, Іосифу Шварцману, Богдану Кожушко, Олегу Чеславському, Марині Кучеренко, Сергію Куценко, Олександру Глухову, Олександру Станкову, Олександру Тимченко.
Основні рекомендації стосувались важливості наголосу під час виступу на слуханнях щодо:
Відсутності як політики так і системи реалізації державної політики в галузі охорони культурної спадщини.
Відсутності умов для пріоритетного значення державної політики в сфері охорони культурної спадщини.
Слабкості та недостатньості існуючої системи освіти в сфері пам'яткоохоронної діяльності та реставрації пам'яток.
Необхідності аудиту функціонального призначення територій, особливо на землях історико-культурного призначення. Прикладом може слугувати територія Старого Подолу, територія Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».
Прискорення швидкості наповнення Державного реєстру, яка прямим чином залежить від удосконалення механізму самої процедури внесення об'єктів у реєстр на місцевому рівні, що є дієвим важилем системних заходів охорони та збереження культурної спадщини України.
Необхідності термінового доопрацювання системи підзаконних актів, яка сприятиме успішному виконанню чинних законів. Мова йде про норми та правила, порядки виконання процедур тощо. Вкрай важливо відновити скасовану археологічну експертизу територій потенційного зосередження археологічного культурного шару. Стратегічно важливим є розроблення Археологічної карти України, адже на території країни міститься близько 60 тисяч археологічних об'єктів.
Очевидної необхідності докорінної зміни системи управління галуззю та підвищення рівня компетенції управлінців.
Обов'язкової кореляція пропонованого функціонального призначення земель з чинною містобудівною документацією в історичних населених місцях.
Важливості термінового впровадження координації та систематизації розробки історико-архітектурних опорних планів з визначенням історичних ареалів в населених пунктах, для яких така містобудівна документація не розроблена до цих пір.
Наявних недоліків системи сертифікації спеціалістів в галузі реставрації та відсутності спеціальних сертифікатів на виконання саме цього виду проектних робіт. Чинна система сертифікації не задовільняє вимогам кваліфікаційних рівнів науково-технічної діяльності, до яких належать науково-проектні роботи на реставрацію (запропоновано реорганізувати систему атестації з наближенням до вимог Вищої атестаційної комісії України).
У підсумках рекомендовано: Докорінну реорганізацію системи охорони пам'яток зі створенням незалежної підпорядкованої Прем'єр-міністру Національної агенції культурної спадщини та підпорядкуванням їй науково-дослідних організацій зі збереження культурної спадщини, які сьогодні зосереджені в системі Мінрегіону України.
Створити органи охорони культурної спадщини при всіх обласних державних адміністраціях, з наданням повноцінних повноважень щодо формування пропозицій на видатки для обліку, дослідження та збереження культурної спадщини, розвитку системи охорони та збереження пам'яток на місцевому рівні.
Наголосити на високій значущості внесення змін в чинне законодавство щодо заходів та процедур повернення нерухомої культурної спадщини в комунальне управління з приватної власності, в разі свідомого доведення власником пам'ятки до руйнації.
Відеозапис зустрічі за посиланням:
Рік Культурної Спадщини в Європі до уваги Українського Парламенту. Частина перша.


ПРИЄДНАТИСЯ
Наша команда
Громадський діяч, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Мистецтвознавиця, членкиня Національного комітету ІКОМОС України та Національній спілці художників України, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Громадський діяч, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Соціолог, аналітик, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Подати заявку на участь
КОНТАКТИ ЛАБОРАТОРіЇ
Лабораторія в соціальному простору:
Made on
Tilda