"Андріївський узвіз. Історичне місто. Повернення в майбутнє"
26 квітня - 20 травня 2018 року
"Андріївський узвіз. Історичне місто. Повернення в майбутнє"

26 квітня - 20 травня 2018 року
Шановні друзі, колеги!

Проект «Повернення в майбутнє» Громадської лабораторії «ЧАС НАДБАННЯ».

Швидкоплинний процес докорінних змін історичної тканини Столиці, зникаюче на очах, раніше таке знайоме, самобутнє обличчя Києва спонукає до замислення про ціну таких втрат. Щонайменше важливим є привернення уваги суспільства до вічних смислів і справжніх цінностей в епоху глобалізму та тотальної конвертації. Історична тканина Міста втілює людську пам'ять, історію життя, традицій, естетики, мистецьких цінностей. Історичні будинки та споруди, дворики, вулиці, площі в гармонії з прадавнім ландшафтом матеріалізують Час, дають можливість кожному з нас не лише знати, а і відчувати своє «коріння», витоки. Глобальні перетворення та уніфікація, ефективність, мережевий маркетинг, стандартизація і модифікація стали основною сутністю нашого з вами життя. А чи залишається, у такому випадку, місце нашій індивідуальності? Чим зможемо ми нинішні ідентифікувати себе згодом і що з минулого залишиться у спадок майбутньому?

В пошуках відповідей на такі питання і народився проект «Повернення в майбутнє», в рамках якого за ініціативи Громадської організації «Громада Андріївський Узвіз», Видавництва ВАРТО і Книжкового Клубу Булгакова та за підтримки Українського товариства охорони пам'яток історії та культури з 26 квітня до 20 травня 2018 року в Галереї «Печерська» відбулась виставка "Андріївський узвіз. Історичне Місто. Повернення в майбутнє".

Експозиція поєднала історичні світлини, книги присвячені історії Києва та живописні твори молодих київських митців, що втілили унікальну та самобутню історію і атмосферу Андріївського узвозу та Історичного Міста.

Пошук смислів і відповідей в експозиції було запропоновано почати з ретроспективи образів історичного Узвозу, втілених у фото-збірці 1870-тих ¾ 1980-тих років (зібраної за участі Олени Насирової та Владислави Осьмак). Рефлексом особистісних відчуттів на реалії життя в сучасному Києві стали образи, символи та метафори, втілені в творах молодих митців Анастасії Григор'євої та Вікторії Суханової. Ретроспективний живопис Анастасії (випускниці Національної Академії образотворчих мистецтв та архітектури, 2010 р.) насичений образами київських пейзажів минулих століть, спробою проникнення та збереження на полотні атмосфери Міста 19 – середини 20 століть. Вікторія Суханова віддає перевагу пленеру і більшість представлених нею робіт втілює образи сучасного буття Подолу, Андріївського узвозу. Безсумнівним зв'язком творчості мисткинь є любов до Києва, натхнення від образів його історичних вулиць та площ.

Перша виставка нашого проекту отримала непоганий відгук у киян, поціновувачів мистецтва, історичного міста та молоді. А ми в свою чергу впевнились, що поєднання історичних фото та творів молодих авторів, натхненних любов'ю та шаною до рідного міста є вдалим напрямком просвітницької діяльності.

Отже продовження та розвиток проекту «Повернення в майбутнє» ми вбачаємо у поєднанні іконографічних матеріалів, літератури, творів станкового та музичного мистецтва талановитої молоді, об'єднаних сталими цінностями – любов'ю, шаною та повагою до історії Києва і нашої України.


Підтримати проект
Наша команда
Громадський діяч, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Мистецтвознавиця, членкиня Національного комітету ІКОМОС України та Національній спілці художників України, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Громадський діяч, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Соціолог, аналітик, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз"
Подати заявку на участь
КОНТАКТИ ЛАБОРАТОРіЇ
Лабораторія в соціальному простору:
Made on
Tilda